Logo lugu

Rannarahvale on majakas olnud alati teenäitajaks, teelesaatjaks ja ka kojukutsujaks. Seda on ka Haabneeme Kool – teenäitajaks elluastuvatele lastele. Sõbralikuks valguse kandjaks ja valguse andjaks.

Logo aluseks on võetud kooli naabruses asuv Lubja mäe majakas ja vormistatud see inimkeskses võtmes. Nii nagu majakas meremeestele, saab olla kool (ja kooli õpetaja) omamoodi majakaks lastele. Kui õpetaja on valguse andja, siis saab laps valguse kandjaks, kes toetub kindlalt kahe jalaga maale ning vaatab maailma poole.

Stiliseeritud inimmajaka ümber kiirgavad kuus valgusvihku, sümboliseerides kuut õppeaastat, mille vältel lapsed Haabeneeme koolis õpivad. Logo autorid on meie oma kooli lapsevanemad Andre Poolma ja Ain Kaldra, kes 2015. aastal osalesid kooli logo loomise konkursil.

Koos lapsevanemate ja kooliperega otsustati, et kooli kasvamisel 9-klassiliseks põhikooliks jääb logo algupäraseks.